grafika-na-gore-strony-2016

logo-ketrzynski-teatr-czarno-biala-strefa-tancaKętrzyński Teatr Czarno-Biała Strefa Tańca działa przy Kętrzyńskim Centrum Kultury i jest wspierany przez Stowarzyszenie Hip Hop Mazury. Jesteśmy nowatorskim projektem teatru tańca, w którym jednym z podstawowych elementów jest wykorzystanie dorobku Hiphopowej kultury, która w połączeniu z kulturą wysoką daje niepowtarzalny efekt, oraz wprowadza powiew świeżości na scenie teatralnej. Logo Teatru zainspirowane jest koncepcją „Yin & Yang” – symbolizującą dwa kontrasty, które wzajemnie się uzupełniają i przeplatają. Kolor czarny w naszym przypadku symbolizuje kulturę z ulicy – Hip-Hop, Breakdance oraz muzykę rap, natomiast kolor biały symbolizuje kulturę wysoką – taniec współczesny, balet oraz muzykę poważną. Wspólnie tworzymy nierozerwalną całość, w której idealnie współgrają ze sobą dwa odmienne światy, dwie skrajne kultury.

Założycielami Teatru są: Katarzyna Rakowska, oraz Piotr Frąckiewicz – doświadczeni instruktorzy tańca, którzy już nie jednokrotnie udowodnili swoimi spektaklami, na co ich stać! Każdy spektakl realizują z wielkim rozmachem, angażując przy tym ogromną ilość zdolnych tancerzy.

Co roku realizujemy nowe spektakle. Pierwsze próby rozpoczynają się już we wrześniu, tak aby z końcem roku było gotowe całe widowisko. Nasi podopieczni podzieleni są na dwie grupy – dziecięcą i młodzieżową. W grupie dziecięcej najczęściej realizujemy bajki, natomiast grupa młodzieżowa podejmuje się trudniejszych i bardziej ambitnych tematów. Każdy z realizowanych spektakli trwa około godziny, posiada ciekawą fabułę i zaskakującą dramaturgię. Na scenie występują tancerze, którzy mają na swoim koncie liczne sukcesy zdobyte w Polsce jak i również poza granicami naszego kraju. Jeżeli chcesz Nas zaprosić do siebie – napisz do Nas, jesteśmy otwarci na każdą współpracę. Chętnie zagramy w Twoim mieście.

Miejsca gdzie wystawialiśmy Nasze spektakle: Pijalnia Głowna w Krynicy Zdroju, Teatr Lalka w Warszawie, Teatr Biblioteki Narodowej w Warszawie, Dom Kultury Ariadna w Łodzi, Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, Węgorzewskie Centrum Kultury, Centrum Kultury w Łukcie, Kętrzyńskie Centrum Kultury.

Kontakt:

Katarzyna Rakowska k.a.rakowska@wp.pl      Piotr Frąckiewicz piotr.f.ketrztn@gmail.com


zobacz-nasze-spektakle-info